Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

SKVĚLÝ ÚSPĚCH JOLANY PLACEROVÉ V KRAJSKÉM KOLE OLYMPIÁDY Z ČJL

25. dubna 2023 jsme z našeho gymnázia poslali 2 žhavá želízka – Jolanu Placerovou z 8.E a Matouše Radimského ze 6.E – do DDM v Č. Budějovicích, neboť se zde konalo krajské kolo olympiády v jazyce českém ve II. kategorii (SŠ).

Konkurence v tomto kole byla opět veliká, protože se ho zúčastnilo 20 studentů z jižních Čech, převážně z gymnázií.

Testování znalostí z naší mateřštiny opět probíhalo ve 2 částech. Studenti vždy musí absolvovat gramatický test z jazyka českého, který byl dle obou našich účastníků opravdu velice náročný. Po krátké přestávce je na řadě tvůrčí činnost. Soutěžící musí napsat velmi poutavý, zajímavý a originální sloh, jemuž by neměl chybět nápad a měl by být do jisté míry obohacen uměleckými prostředky.

Vyhodnocení soutěže provádí pětičlenná odborná komise.

Celé dopoledne jsme netrpělivě čekali na zprávu od našich soutěžících.

Kolem 14. hodiny odpolední jsme od Jolany obdrželi radostnou informaci. I nyní Jolana zabodovala, opět obsadila 2. místo, jako tomu bylo v okresním kole. Tentokrát Jolana obdržela 43 bodů, nad vítězkou ztratila pouhé 2 body.

Nemalá gratulace ale patří i Matouši Radimskému, neboť i on má skvělé umístění. Matouš totiž v tomto kole obsadil 6. – 7. místo s 39, 5 body.

Velmi nás těší úspěch obou našich studentů. Oběma náleží obrovský obdiv a pochvala.

Jolaně přejeme, aby se mohla zúčastnit celostátního kola, ač si uvědomujeme, že prioritou pro ni nyní jsou maturitní a přijímací zkoušky na vysokou školu.

Matoušovi, ale i všem studentům našeho gymnázia nezbývá než popřát úspěch v olympiádě z jazyka českého v příštím školním roce.