Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

3.A V PIVOVARU BUDVAR

České Budějovice se mohou pyšnit světoznámým pivem Budweiser Budvar, které se vyrábí ve stejnojmenném pivovaru. Studenti 3.A měli tu možnost si jej ve středu 26. dubna projít a nahlédnout pod pokličku výroby našeho tradičního piva.

Studenti se dozvěděli mnoho zajímavých informací, od slavné historie pivovaru až po samotný proces výroby. Nahlédli k výrobním měděným pánvím, kde samotná výroba začíná. Po jejich prohlédnutí se odebrali do sklepení pivovaru, kde pivo zraje až tři měsíce. Zde měli dokonce možnost pivo ochutnat před pasterací, což je proces konzervace vyvinutý Louisem Pasteurem. Po ochutnávce je čekala poslední zastávka, a to ve výrobní lince, kde po všudypřítomných pásech jezdily již balené produkty. To vše v doprovodu skvělého průvodce a paní učitelky Habertové.

Napsal: Ondřej Račák (3.A)

FotogaleriePřeskočit fotogalerii