Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

VÍTĚZSTVÍ V JUNIORSKÉM MARATONU

Družstvo A složené ze studentů Gymnázia Česká ve složení: Filip Toul, Vojtěch Kopecký, Tereza Buštová, Ondřej Pilný, Adéla Štefanová, Ben Pánek, Adéla Holubová, Adam Kubát, Matěj Moravec a Oliver Polanský dosáhlo vynikajícího úspěchu a zvítězilo v krajském kole Juniorského maratónu v Českých Budějovicích 27. 4. 2023.

Jejich výkon (2:30:17) je nejrychlejší ze všech závodů organizovaných v celé ČR. Své postavení se pokusíme obhájit ve finále v Praze, které se koná v neděli 7. 5. 2023 v rámci Pražského mezinárodního maratónu. Naše družstvo si již účast ve finálových bojích vybojovalo po dvacáté, v loňském finále jsme skončili na 5. místě, ale v minulosti se nám již podařilo toto finále jednou vyhrát a v dalších 3 ročnících jsme skončili na stupních vítězů.

Pokusíme se letos navázat na medailová umístění. V našem týmu jsou 4 medailisté z MČR, kteří jsou i členy reprezentačního družstva ČR (Holubová, Štefanová, Kostková, Toul).

V krajském finále startovalo i naše družstvo B, ve složení: Karel Šmrha, Mikuláš Markytán, Barbara Kostková, Tomáš Dvořák, Andrea Nikodemová, Karel Kloud, Marie Tichá, Tobiáš Vorel, Ondřej Matuška, Vojtěch Heider. Toto družstvo obsadilo krásné 3. místo ze 12 účastníků časem 2:50:20.