Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

NÁŠ ÚSPĚCH V REGIONÁLNÍM FINÁLE JIHOČESKÉHO KNIHOMOLA

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se v Goethe centru v Českých Budějovicích konalo finále soutěže ve čtení německých textů s názvem Bücherwurm/ Knihomol. Ze školního kola sem postoupili: z nižšího gymnázia žák Lukáš Blecha (2.E) a z vyššího gymnázia žákyně Adéla Marcínová (6.E).

Letošní texty byly vybrány z knihy s antickou tématikou Ich, Zeus, und die Bande vom Olymp od Franka Schwiegera, spisovatele a autora mnohých dětských knih. Záměrem tohoto výběru bylo účastníky seznámit právě s antickou mytologií na pozadí vtipného zpracování obecně známých příběhů.

V soutěži se hodnotí interpretace a výraz, technika čtení a výslovnost. Našim žákům se podařilo tyto aspekty splnit velmi dobře. Všichni žáci dostali diplom za účast a byli vyhlášeni vítězové. A právě Lukáš Blecha si odnesl skvělé první místo na kategorii nižších gymnázií.

Gratulujeme oběma – Adélce za skvělou reprezentaci a Lukášovi za 1. místo! Odměnou Lukášovi pak na konci školního roku bude výlet do Prahy do Goethe-Institutu, kde se setká s dalšími vítězi.