Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

POKROČILÁ ROBOTIKA NA ČESKÉ

Nahradí roboti učitele? Snad ještě chvíli ne. Na ukázku pokročilé robotiky se ale mohli podívat naši studenti přímo na chodbě školy.

Zástupci společnosti Alza k nám přijeli představit robota od společnosti Boston Dynamics. Dášenka, jak ji v Alze pojmenovali, některé maximálně zaujala a některé možná i dost děsila. Nicméně ti, kteří si ji sami mohli vyzkoušet ovládat, vypadali nadšení. Shodli jsme se ale na tom, že jako pomocník, který třeba pomůže odnést pomůcky, by se nám určitě hodila.

Za zavřenými dveřmi v Aule se navíc sešlo přes 20 učitelů informatiky ze škol z jihočeského kraje, pro které byly připraveny přednášky a workshopy na 3D tisk, VR a umělou inteligenci. Děkujeme Alza.cz, že nám pomohli připravit tento den.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii