Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

VÝMĚNNÝ POBYT S REALSCHULE WUNSIEDEL

Poslední březnový týden jsme opět měli možnost přivítat a hostit žáky z bavorské Realschule Wunsiedel.

Již tradičně byli němečtí žáci ubytování v rodinách našich studenů a mohli se těšit z přátelské atmosféry a pohostinnosti českých rodin. Tentokrát se do projektu zapojilo 12 studentů z tercie, kteří se o německé kamarády vzorně starali a trávili s nimi nejen čas organizovaný školou, ale i čas soukromý v rámci svých rodin. Společně jsme navštívili pizzerii, provedli německé kamarády městem s výkladem o budějovických památkách, strávili čtvrteční den v Českém Krumlově, kde jsme navštívili interaktivní expozici v Klášterech a vytvořili si drobné výrobky pro naše blízké. Rozloučení s našimi německými kamarády proběhlo ve čtvrtek večer při bowlingovém klání v Cinestaru.

Během společně stráveného týdne jsme navázali velmi blízké a přátelské vztahy, které stále podporujeme intenzivní komunikací na sociálních sítích.

Již se těšíme na říjen, kdy strávíme týden v bavorském Wunsiedelu a poznáme nejen rodiny našich kamarádů, ale i jejich školu a město.

Spolupráce našeho gymnázia s Realschule Wunsiedel započala v roce 2013 a trvá dodnes. Každé dva roky se setkají naši a němečtí studenti při týdenních výměnných pobytech, které se konají na jaře u nás v Českých Budějovicích a poté na podzim téhož kalendářního roku ve Wunsiedelu. Spolupráce byla narušena pouze v letech 2020 – 2021 vlivem pandemické situace.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii