Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

FINÁLE SOUTĚŽÍ V NĚMECKÉM JAZYCE

V březnových dnech vrcholí tradičně finále soutěží v německém jazyce. Největšího úspěchu v okresním kole německé olympiády dosáhl náš benjamínek Lukáš Blecha z 2. E, který se umístil na druhém místě.  Bronzovou medaili si z krajského kola odnesl Erik Sedláček ze 4. E.

Současně též proběhlo školní kolo soutěže v předčítání v německém jazyce „Bücherwurm“. Tentokrát četli soutěžící příběhy antických bohů a hrdinů z knihy Ich, Zeus, und die Bande vom Olymp od německého autora Tranka Schwiegera. Nejlepším knihomolem v kategorii prima až kvarta se stal Lukáš Blecha, na druhém místě se umístil Erik Sedláček a třetí místo patří Zuzce Veselé (oba ze 4. E). V kategorii starších žáků zvítězila Adéla Marcínová ze 6. E, stříbrnou medaili získala Alžběta Krejcarová z 5. E a bronz patří Michaele Tomáškové z 8. E. Vítězové obou kategorií postupují do regionálního finále, které se bude konat na konci dubna v Goethe centru v Českých Budějovicích.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a výkony, vítězům blahopřejeme a postupujícím přejeme úspěchy v dalším kole.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii