Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

JÍZDA NAŠICH FLORBALISTEK AŽ DO O2 ARÉNY

To je jízda! Po vyhraných okresních a krajských kolech florbalového turnaje Subterra Cupu jsme se 21. 3. 2023 vydali na finálový turnaj do Prahy, kde se představily nejlepší dívčí týmy středních škol z celé České republiky.

Bojovnou náladu a odhodlání jet se do Prahy poprat o účast v superfinále, nám nezmařilo ani brzké vstávání (pro většinu z nás mezi 3 a 4 hodinnou ranní) a ani následná zdlouhavá cesta vlakem k místu konání státního kola. Na nějakou únavu nebyl vůbec čas a záhy po příjezdu jsme se vrhli do zápasového kolotoče. Hned na prvním soupeři ve skupině se holky krásně rozehrály a rozstřílely Karlovy Vary vysoko 8:0. Následoval smolný zápas proti silným soupeřkám z Nového Strašecí, které nám uštědřily lekci v produktivitě a zápas tak dovedly do vítězného konce 4:8, což jak se později ukázalo, byla jediná prohra našich holek na celém turnaji. Poslední zápas ve skupině jsme zakončili výhrou 4:2 proti České Lípě. Celý turnaj a v podstatě i všechna předchozí kola (okresní a krajské) jsme odehráli s velmi úzkým kádrem 8 hráček do pole a 1 gólmankou, za což je potřeba všem holkám poděkovat, protože na hřišti nechávaly veškeré své síly a často hrály i přes bolest a různá zranění z předchozích zápasů. Zranění se nám nevyhýbala ani během výše uvedených zápasů skupinové části státního kola a do play off bojů šly holky hodně potlučené, ale s o to větší chutí. První vyřazovací zápas jsme narazili na Prahu, kterou naše děvčata „přejely“ 6:1. Následovalo semifinále, kde na nás čekal Chomutov, ale ani s tímto soupeřem se naše florbalistky příliš nepáraly a na konci zápasu svítil na ukazateli výsledek 7:3. V tuto chvíli nás od vysněného superfinále a tedy cesty do O2 arény dělil už pouze jeden jediný zápas. Po chvíli čekání na finálové soupeřky bylo jasné, že ve finále se utkáme s hráčkami střední školy ze Sedlčan. Do finálového zápasu naše holky vlétly s plnou parádou a během první minuty jsme už vedli 2:0. Do konce prvního dějství se nám podařilo ještě skóre navýšit na 3:0. Během druhé půle se bohužel začala postupně projevovat únava z dlouhého cestování a zejména z předchozích zápasů, kdy holky měly v nohách naběhané desítky kilometrů. Výsledkem byly 2 slepené góly do naší sítě a nervy na závěr. Nicméně obrovskou bojovností a vůlí našich děvčat se nám podařilo zápas dovést do vítězného konce 3:2 pro nás a mohli jsme začít slavit.

Výsledkem je tedy vítězství na státním kole florbalu dívek Poháru středních škol Subterra Cup, ve skupině západ. Nyní nás čeká vyvrcholení finálového střetnutí (= superfinále) proti vítězkám skupiny východ, kterými se staly dívky z Olomouce. Toto superfinále se odehraje před zraky televizních kamer a diváků dne 16. 4. 2023 v O2 areně. Proto neváhejte a přijeďte nás podpořit do O2, nebo holkám alespoň držte palce na dálku, budeme Vás potřebovat.

Za předvedenou bojovnost, odhodlání a vůli bojovat za naši školu, i přes zranění a další útrapy spojené s cestováním, bych chtěl obrovsky poděkovat našim děvčatům. Jmenovitě: Tereza Wollnerová (gólmanka), Klára Jiříková, Tereza Procházková, Petra Skříšovská, Andrea Škrletová, Julia Tomaili, Jasmine Štrbová, Victorie Lebedenco a Karolína Hasmanová.

HOLKY DĚKUJEM!!!

FotogaleriePřeskočit fotogalerii