Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Skvělý úspěch Adélky Holubové na Evropském olympijském festivalu

Na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) do 17 let v Mariboru získala Adéla Holubová zlatou medaili v běhu na 800 m, kdy časem 2:06,15 nedala soupeřkám ve finiši šanci. Po takticky zvládnutém rozběhu se držela ve finále v poli soupeřek a razantním nástupem 200 m před cílem závod rozhodla. Je to její prozatím největší sportovní úspěch, přestože je Adéle teprve 15 let a 10 měsíců, navázala na titul na MČR v kategorii do 22 let, do 17 let, do 15 let, na rekord ČR dorostenek v hale, 3. místo na MČR žen v hale a 1. místo na DNA soutěži v Madridu.

Filip Toul obsadil v běhu na 1 500 m 7. místo časem 3:56,19 a Michal Rada měl v rozběhu pád na 7. překážce, po kotoulu se zvedl a ještě dokázal svůj rozběh vyhrát. Bohužel po protestu byl diskvalifikován. Jeho osobní rekord by ve finále znamenal 2. místo. Jeho smůla byla dovršena ve štafetě, kde byl připraven na 4. úsek, ale běžci na druhé předávce si nepředali.

Na EYOF měly splněný přísný limit další dvě atletky, Nina Radová na 400 m př. a Adéla Štefanová. Bohužel se do závěrečné nominace nevešly, ČOV mohl nominovat pouze 14 dívek.

Adéla Holubová a Michal Rada jsou v nominaci i na ME juniorů (do 19 let) v Jeruzalémě, který se koná 7.-10. 8. 2023.