Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Německý jazyk

Gymnázium Česká v ORF

Jako každý rok i tentokrát jsme v tomto adventním čase zamířili k našim rakouským sousedům a navštívili hornorakouské město Linec. Samozřejmě jsme nemohli vynechat návštěvu adventního trhu a Pöstlinbergu, kam vede historická železnice, která návštěvníky vyveze do výšky 519 metrů. Štěstí nám přálo, mlha se zvedla a my si mohli užít výhled na rakouské Alpy. Největším zážitkem této exkurze je však bezesporu prohlídka sídla rakouského rádia a televize ORF. Hodinová interaktivní komentovaná prohlídka rozhlasovými a televizními studii uběhla neuvěřitelně rychle. Naše průvodkyně byly velmi milé a mluvily srozumitelně německy, takže většinou nebylo potřeba žádného tlumočení do češtiny. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o přípravě zpravodajství, práci maskérů, o živém vysílání… Dokonce jsme díky vstřícnosti moderátorů mohli být přítomni živému vysílání. Moderátoři byli velmi milí a, pokud nebyli ON AIR, ochotně nám zodpověděli veškeré dotazy.