Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

DofE na České slaví první zlatý úspěch!

Během minulého a letošního roku se Michaela Parkosová (8. E) věnovala plnění nejvyšší úrovně Ceny vévody z Edinburghu. „Dobrovolničením“, pohybem a učením se nové dovednosti strávila podle podmínek celosvětové studentské výzvy hodinu (či více) každý týden po dobu dvou let.

Kromě toho pak v dubnu vyrazila s dalšími „dofačkami“ na španělskou Mallorcu, kde v rámci modulu expedice pět dní putovaly horami a kolem pobřeží po dálkovém pěším trailu GR 221. Závěrem výzvy pro Míšu pak byl uběhnutý říjnový půlmaraton v Třeboni a účast na mezinárodním individuálním projektu Erasmus+ v Rumunsku.

„Každý týden se jen tak věnovat malým dětem je jedna věc. Ale být pak uprostřed cizích hor s posledními 200 ml vody na člověka a vyschlými studněmi v okolí už je něco docela jiného, to se prostě nezapomíná!“ komentuje Míša svoji DofE zkušenost. Odměnou za obrovské sebezapření a námahu je jí certifikát uznávaný univerzitami i firmami po celém světě.

Na jeho předání si ale bude muset ještě chvíli počkat. Až během květnového maturitního týdne se v jednom ze sálů Poslanecké sněmovny uskuteční tzv. Zlatá ceremonie, kde několika oceněným z celé České republiky předá certifikáty a odznaky člen britské královské rodiny.

Michaela každopádně tvrdí, že to není nic, co by s malou troškou sebezapření nezvládl kdokoli. A jestli se necítíte na dvouletou píli, první – bronzová úroveň trvá jen šest měsíců. Míša se pak na vaší expedici může třeba objevit jako vedoucí. Jak DofE klub totiž říká, ceremonií to nekončí!

Míšo, gratulujeme!!!!