Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Kdy a jak skončí válka v Sýrii?

Nad řešením tohoto několikaletého závažného mezinárodního problému se v pondělí 13. listopadu 2017 zamýšleli žáci z několika základních a středních škol z jihočeského kraje v rámci projektu „Staň se diplomatem.“ Ten se konal pod hlavičkou Pražského studentského summitu a bylo pro nás ctí,  že již podruhé hostoval v aule gymnázia Česká. Za naši školu se ho účastnili vybraní žáci tercie a kvarty. Těm se naskytla mimořádná možnost zkusit si roli diplomata zastupujícího konkrétní zemi při simulaci jednání Rady bezpečnosti OSN na shora zmíněné téma. Účastnící se díky zkušeným moderátorům seznámili s fungováním OSN a snažili se proniknout do oblasti mezinárodních vztahů. V průběhu celé akce si mohli uvědomit, kolik úsilí a trpělivostí musí člověk vynaložit, aby dosáhl  nějaké rozumné shody. Rádi bychom na závěr vyjádřili poděkování zejména hlavnímu organizátorovi Danielu Netrvalovi a celému jeho pracovnímu týmu za výborně připravený projekt, který obohacuje žáky nejen po stránce vědomostní, ale též rozvíjí jejich komunikační a tvůrčí dovednosti.