Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Pozlacený atletický víkend s rekordy na mládežnickém šampionátu v Ostravě

Zlatá pro Adélku Holubovou, Michala Radu, Filipa Toula. Adélka Štefanová se stříbrem.

Michal Rada (1.S) byl nejpilnějším v zisku úspěchů a medailí včetně rekordu mistrovství na šampionátu mládeže. Stal mistrem ČR dorostenců dokonce 2x. První titul získal na krátkém překážkovém sprintu. Mezi o rok staršími chlapci vyhrál svůj rozběh a i finále na 60 m překážek v rekordu MČR časem 7.84 s Druhé zlato získal ve skoku vysokém výkonem 194 cm. Do své sbírky úspěchů z víkendového šampionátu přidal bronzovou medaili ve skoku dalekém za 704 cm.!!!

Suverénní byla opět Adélka Holubová (4.E). Titul dorostenecké mistryně ČR si nová česká rekordmanka suverénně vyběhla na své oblíbené trati 800 m v rekordu mistrovství za 2:10,43 min.

Další zlato pro gymnázium získal běžec Filip Toul (4.E). V taktickém závodě a následném finiši byl z dorostenců nejlepší a po zásluze zvítězil na 1500m v čase 4:09,23s. Filip si tak spravil chuť, po nevydařeném závodu na 3000m, kde jako favorit nakonec doběhl  na 6. místě za 8:58,06 min.

Stříbrnou medaili přivezla Adélka Štefanová (1.S). V běhu na 3000 m podlehla v závěru jediné soupeřce a časem 10:27.01 si doběhla pro úžasné druhé místo.

Dařilo se i dalším atletům, kteří si vybojovali v kvalifikačních závodech účast na MČR. Finále na 60 m překážek si zaběhly Emilka Chrastinová (4.S) mezi juniorkami na 7. místě (8.93s) a Nina Radová (1.S) mezi dorostenkami 8. v osobním maximu 8.81s.Nina přidala ještě osobní rekord a 10. místo na 200m -25.79s (3. nejlepší 16 ti letá). V tojskoku juniorů se vytáhl 8. místem Tomáš Johaník (2.S) za výkon 13,04 m,

Na nejdelší halové trati 3000 m v kategorii kategorii juniorek obsadila Barbara Kostková (4.S) 5. místo časem 10:51,67 a Tereza Buštová (4.S) 6. místo časem 10:52,98 a obě v osobním rekordu. Terezka běžela ještě 1 500 m, kde obsadila 11.místo v osobním rekordu 4:57,28 min.

V kategorii dorostenců obsadil Vojtěch Kopecký (4.E) 11. místo v běhu na 1 500 m časem 4:19,65 min. Vojta přidal ještě osobní rekord a 12. místo v běhu na 3 000 m výkonem 9:32,12. Na 3000 m dorostenek Maruška Tichá (1.S) vyběhla 12. místo v osobním rekordu 11:30,17. Ve sprintu na 400 m juniorek si Amálka Řehoušková (3.S) zaběhla osobní rekord 60.35 s.

V běhu na 800 m juniorek obsadila 20. místo Lucie Bahenská (2.S) výkonem 2:28,10 min.

60 přek. 8. Nina Radová (Sok) 9,02 (v rozběhu osobní rekord 8,81 a přímý postup), , dálka  dor. 10. Radová 514, 400m juniorky 19. Amálie Řehoušková (Sok) 60,31 - os. rek.,  trojskok jun. 8. Tomáš Johaník (Sok) 13,04,

MČR dospělí Ostrava

Na MČR dospělých získala Adéla Holubová v necelých 15,5 letech bronzovou medaili v běhu na 800 m v novém dorosteneckém rekordu ČR o více než 2 sekundy výkonem 2:06,37.

Emilie Chrastinová mezi ženami 9. místo ve skoku dalekém s 556 cm.

Na MČR dospělých závodila také Adéla Štefanová, která časem 4:43,93 obsadila 12. místo v kategorii žen. Jan Krizan v běhu na 60 m př. obsadil 18. místo.