Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Příběhy Arnošta Bintera v podání 4.E pro POST BELLUM zabodoval

Ve čtvrtek 23. února 2023 se v budově Českého rozhlasu České Budějovice konaly závěrečné slavnostní prezentace 5 týmů z různých českobudějovických škol, které se v tomto pololetí zúčastnily projektu Paměť národa-Příběhy našich sousedů pod patronátem organizace POST BELLUM.

2 hodiny svižného programu byly pouhou třešinkou na dortu, neboť 4 měsíce celý tým intenzivně pracoval tak, aby vzdal hold našemu letošnímu pamětníkovi, panu Arnoštu Binterovi. Našemu smíšenému družstvu ve složení Lenka Filipová, Jakub Binter, Jan Novák, Erik Sedláček, Ondřej Sirotek a Radek Filip se na pódiu dařilo skvěle. Jejich originální prezentace vtipně rozdělená do rolí neměla chybu.

Veliké díky musíme vyslovit i našim ostříleným „postbelačkám“ Iloně Parkosové, Zuzaně Veselé a Markétě Piskořové. Děvčata si z vlastní iniciativy připravila profesionální prezentaci o organizaci POST BELLUM a veškeré činnosti a aktivitách, kterou tato organizace zaštiťuje. Děvčata vystoupila jako první, takže ostatní týmy byly zbaveny nervozity a všechny prezentace probíhaly v naprostém klidu a zcela profesionálně.

Prezentace byly velmi zajímavé, vzdaly hold 5 výjimečným pamětníkům, kteří se navzdory nepříznivým dějinným kotrmelcům nikdy nevzdali! Nikdy neztratili sílu a naději na to žít opravdový a aktivní prací a činností naplněný život, navíc vždy s úsměvem ve tváři.

Zmínit musíme i vynikající hudební doprovod, který zajistili opět naši žáci, skvělí a naprosto profesionální Eliška Rubešová a Lukáš Blecha ze sekundy. I jim patři obrovský dík za nádherné skladby. Bez nich by večer nebyl tak krásný a důstojný.

Čtvrteční podvečer byl pro všechny silným zážitkem, který mnohé z nás přiměl k zamyšlení se nad vlastním životem, zda i my bychom obstáli tak, jako tomu bylo u našich letošních pamětníků.

Věříme, že náš šestičlenný tým předá štafetu dalšímu družstvu a na jaře opět zpracujeme ve spolupráci s organizací POST BELLUM zajímavý životní příběh dalšího pamětníka.

Nevíte náhodou o někom, kdo by nám chtěl ochotně a rád vyprávět o svém životě?