Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Zeměpisná olympiáda

Ve středu 23. 2. se studenti naší školy zúčastnili okresního kola zeměpisné olympiády, která se po dvouleté odmlce, kdy probíhala pouze online, konala opět v Hardtmuthově vile v Českých Budějovicích – sídle Domu dětí a mládeže.

Okresní kolo se tradičně skládalo ze tří částí – Práce s atlasem, Geografické znalosti a Praktická část (především práce s geografickými daty).

Letošního okresního kola ZO se ve čtyřech věkových kategoriích zúčastnilo 5 studentů naší školy – Filip Capůrka, Přemysl Otakar Chaloupka, Matěj Moravec, Ondřej Sirotek a Václav Toufar.

Dva soutěžící se probojovali na krásné 3. místo – Přemysl O. Chaloupka (kat. A) a Václav Toufar (kat. D), a získali tak kromě diplomu a poukázky na knížku i reálnou šanci na postup do krajského kola soutěže.

Za poslední 4 roky jsme se, my zeměpisáři, za naši školu probojovali 3x až do celostátního kola, tak nám držte palce, abychom naši skvělou řadu opět prodloužili.

Václav Toufar