Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Přednáška s paní Ing. Danou Drábovou, Ph.D.

Dne 23.ledna jsme se vydali s fyzikálním seminářem na střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou, kde jsme absolvovali přednášku o jaderné energetice. Paní Ing. Dana Drábová, Ph.D.  začala historií jaderné energetiky, poté nám vysvětlila štěpení atomů a dozvěděli jsme se také o jaderné bezpečnosti. Dále mluvila o probíhajícím konfliktu na Ukrajině a jak tam v této době jaderné elektrárny pracují. Nakonec nám ukázala porovnání různých evropských zemí vzhledem k energetice a jejich zdroje pro výrobu energie. Zmínila se i o jaderné elektrárně Temelín. Slovo poté předala panu Ing. Pavlu Šimákovi, který nám představil společné projekty JE Temelín se skupinou ČEZ. Na konci přednášky jsme měli prostor pro dotazy, na které nám paní Ing. Dana Drábová, Ph.D. s ochotou odpověděla.