Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Přijímací zkoušky NANEČISTO II (18. 3. 2023), informace k přihlašování

Přijímací zkoušky NANEČISTO II

• Termín:                              sobota 18. 3. 2023
  • Kde:                                   budova gymnázia: České Budějovice, Česká 64
  • Vchod do budovy:           kovovou branou z České ulice přes školní dvůr
  • Prezence:                          8.15 – 8.50: přízemí školy (G4, GSP), I. patro (G8)
  • Testy:                                 Čj a M od CERMATu

Český jazyk:                   60 minut

Matematika:                  70 minut

• Čas zahájení:                    9.00
  • Ukončení:                         12.00
  • Cena:                                299 Kč, platba převodem, ZATÍM NEPLAŤTE

PŘED PŘIHLÁŠENÍM SI PROČTĚTE TYTO INFORMACE:

Všechny školy v ČR mají k dispozici pouze testy veřejně přístupné na internetu. Z toho plyne, že výsledky při Přij. zkouškách nanečisto (PZN) jsou zkreslené, řada žáků testy již zkoušela, někteří vícekrát. Pro Přijímací zkoušky nanečisto II. použijeme jeden z testů z roku 2017.

Protože jako rodiče znáte své děti nejlépe, zvažte důkladně např. tato NEGATIVA:

• Nehrozí u mého dítěte, že bude případné špatné výsledky u PZN II. hůře snášet? Neohrozí to jeho psychické rozpoložení před dubnovým termínem přij. zkoušek?
  • Neukolébají případné výborné výsledky u PZN II. mé dítě?
  • Výsledky testů PZN II. budou zkreslené
  • Podle počtu přihlášených na PZN II. nelze vyloučit případné obsazení lavic po dvou (v řádném termínu bude sedět v lavici každý sám)
  • Již neproběhne následný rozbor výsledků PZN II. na České

POZITIVA:

• Vyzkoušení si organizace přijímacích zkoušek (stejný harmonogram jako v dubnu, prezence, znalost prostoru, školní budovy apod.)
  • Dílčí (i když zároveň do určité míry zkreslená) zpětná vazba o stavu přípravy na přij. zkoušky, a to zhruba necelý měsíc před řádným termínem-anonymizovaná výsledková listina
  • Zažít atmosféru přij. zkoušek (další uchazeči v budově, ve třídě apod.)

Prodiskutujte s Vaším dítětem a teprve poté se rozhodněte, zda se Přijímacích zkoušek nanečisto II chcete zúčastnit.

Pozn.:

Pokud by došlo k neúměrně vysokému počtu přihlášených, Gymnázium Česká si vyhrazuje upřednostnit ty uchazeče, kteří podali přihlášku k vzdělávání na tuto školu.

Pokyny k platbě (cena 299 Kč) budou rozeslány 13. 3. 2023.

V případě malého zájmu se akce uskuteční v online režimu (zdarma).

• Termín odeslání přihlášky: nejpozději do 14. 3. 2023 do 23.59
  • Online přihláška: ZDE
  • Psací potřeby: povolená pouze propiska, nesmí propíjet, nesmí být gumovatelná, nesmí psát slabě, rýsovací potřeby na matematiku
  • Nepovolené pomůcky: mobilní telefony, chytré hodinky, kalkulačky apod.
  • Výsledky budou zveřejněny na webu školy pod přiděleným registračním číslem

Přijímací zkoušky nanečisto simulují reálné přijímací zkoušky (stejný čas na jednotlivé testy, seznámení s prostředím školy a s celkovou organizací zkoušek).

Ve výsledkové listině získají žáci (v anonymizované podobě pod přiděleným registračním číslem) přehled o dosaženém počtu bodů a svém celkovém pořadí.