Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Noc mladých vědců a umělců 2023 již brzy

Vážení přátelé,

v roce 2015 jsme uspořádali na našem gymnáziu premiérovou Noc mladých vědců a umělců. Tato akce se setkala s pozitivním ohlasem, zavítalo na ni velké množství rodičů a dalších přátel školy, a tak bychom rádi navázali jejím již 7. ročníkem.

Dovolte tedy, abychom Vás, Vaše přátele a známé co nejsrdečněji pozval v pátek 17. února 2023 od 18 hodin na Noc mladých vědců a umělců 2023 na Gymnáziu Česká.

Podrobný program bude zveřejněn již brzy na našich webových stránkách, můžete se těšit například na workshopy z oblasti přírodních věd, přednáškový blok našich studentů, fyzikální show, výtvarné dílny, robotkavárnu, možnost prakticky si vyzkoušet nebo se třeba jen sledovat pitvu myši, přednášku 1 000km pěšky z Peru do Bolívie, výstavu makrofotografií vážek, přednášku Na cestě po Japonsku s profesionální fotografkou paní B. Maříkovou, besedu a přednášku o starých Českých Budějovicích se známým fotografem Milanem Binderem, astronomické okénko na školním dvoře, mikropárty našich nejmladších studentů se svými rodiči v laboratoři biologie, workshop ze světa opery Ateliéru 3D Jihočeského divadla, přednášku České filmy podle próz Milana Kundery, divadelní představení našich studentů a celou řadu dalšího.

Noc mladých vědců a umělců 2023 je přístupná široké veřejnosti, vstup je zdarma, nebude chybět ani drobné občerstvení.

Velice se těšíme na Vaši návštěvu, mimochodem: díky covidu se jedná o 3. pokus o 7. ročník této akce:-)