Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Moderátorka České televize Marcela Augustová na České

Kdo zavítal v pondělí 8. října 2018 do naší přednáškové auly, mohl si na jejím prahu klást otázku, zda se náhodou nevysvětlitelným způsobem nepřenesl v čase a místě a nevstoupil do volebního studia na Kavčích horách, neboť jedna z hlavních moderátorek České televize paní Marcela Augustová právě hovořila se studenty Gymnázia Česká.

V průběhu besedy přítomní doslova zasypali paní Augustovou nesčetným množstvím otázek a zdálo se, že ruce některých z nich, především žáku z nižšího gymnázia, zůstávaly nahoře ještě po skončení besedy. Nemohli se ale potom divit, že po zbytek dne trpěli „syndromem odkrvených paží.“ Co se týče samotného obsahu besedy, dotkli jsme se řady zajímavostí, např. co moderátor prožívá těsně před samotným zahájením programu, zda může hovořit do svého oblékání, jak se řeší nečekané situace, nahlédli jsme do příprav večerních Událostí či volebního studia aj. Paní Marcela Augustová též zmínila nutnost mediální výchovy mládeže a učit se rozvíjet schopnosti v oblasti výběru a třídění informací. Varovala také před záští, mstivostí, hrubými útoky bez schopnosti věcné argumentace a podobnými formami zloby, které nebezpečným způsobem naleptávají vztahy mezi lidmi, stávají se obecně platnou normou a rozkládají pak celou společnost.

Pro všechny účastníky bylo toto setkání nesmírně obohacující, protože paní Augustová je příkladem profesionality, vyrovnanosti a pokory. Vyzařuje z ní příjemná aura klidu a je to skutečně žena s noblesou a jiskrou. Proto lze považovat setkání s takovým člověkem, který je vhodným vzorem pro formování osobnosti, za velice přínosné.

Na samém závěru bychom rádi vyslovili upřímné poděkování, že si paní Marcela Augustová při svém náročném pracovním vytížení udělala čas právě na naše gymnázium i přesto, že se nachází podstatně vzdáleno od jejího bydliště.

Reportáž Jihočeské televize o výše uvedené besedě naleznete zde.