Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Republikové finále Azure Cup v Praze

Azure Cup je soutěž pro týmy složené ze studentů středních a vysokých škol. Cílem je naučit studenty využít moderní cloudové technologie a koncepty služby v Microsoft Azure. Už tohle jasně ukazuje náročnost soutěže. O to víc překvapí, že naši školu reprezentovali František Sklář ze 2.A, Jakub Binter a Pavel Beneda ze 3.E. V týmu tedy bylo více žáků ze ZŠ než SŠ. Kluci vyrazili do Prahy do budovy Microsoftu s projektem meteostanice. Ta by jednou měla být na střeše školy a posílám data do cloudu, odkud si je uživatelé prohlédnou na svých mobilních telefonech.

Kluci přišli s úžasným technickým řešením a na jejich věk sklidili velký obdiv poroty. Ačkoliv to nestačilo na týmy složené z výrazně starších žáků, kluci zanechali velkou stopu a jsou ohromným příslibem do dalších let.