Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Tým ze 3.E úspěšně dokončil projekt Paměť národa

Náš tým ze 3.E úspěšně dokončil projekt Paměť národa-Příběhy našich sousedů pod záštitou organizace POST BELLUM

V pondělí 20. června 2022 se v kulturním domě Slávie konaly závěrečné slavnostní prezentace 7 týmů z různých českobudějovických škol, které se v tomto pololetí zúčastnily projektu Paměť národa-Příběhy našich sousedů pod patronátem organizace POST BELLUM.

Ty necelé 2 hodiny v kulturním domě Slávie byly pouhou třešinkou na pomyslném dortu, jehož upečení našemu ryze ženskému týmu ve složení Ilona Parkosová, Zuzana Veselá, Markéta Piskořová, Nikola Vlková a Adéla Hančová trvalo bezmála 4 měsíce.

Naše družstvo zpracovávalo životní příběh úžasné pamětnice a vynikající fotografky paní Bohuslavy Maříkové. Děvčata si „svou“ pamětnici sama našla. Poté po mnoha workshopech s paní Annou Sejkovou z organizace POST BELLUM začala mravenčí práce. Bylo nutné najít veškeré informace o životě „Bohunky“, poté studentky samy sestavovaly její životopis včetně časové osy. Teprve pak začaly přípravy na interview s pamětnicí. Přesný scénář rozhovoru byl zásadní.

Nahrávání rozhovoru v naší překrásné knihovně bylo 1 z nejsilnějších zážitků celého projektu. „Bohunka“ vyprávěla a vyprávěla a 3 hodiny nám utekly jako voda.

Ze tříhodinové materiálu tým pod vedením profesionálních „rozhlasáků“ připravil tříminutovou reportáž. Studio ČRo České Budějovice naše děvčata velmi zaujalo!

Pak už počaly práce na závěrečné prezentaci. Často bylo vše upravováno, měněno, hledala se podoba originálního scénáře, vše se přepisovalo a zkoušelo se. Pořád a dokola, až nastal den „D“ 20. červen 2022.

V 17:00 se sešlo v KD Slávie velké množství hostů, hodnotící komise, moderátor, dokonce i mnoho učitelů z naší školy, včetně mnoha rodičů a našeho pana ředitele.

Náš tým byl opravdu nervózní, neb nechtěl nikoho zklamat. V závěru večera Markéta podotkla: „Všechno přece už umíme, mnohokrát jsem již na veřejnosti vystupovaly. Ale zde to bylo na pódiu, před tolika hosty, ale zejména před naší pamětnicí, „naší Bohunkou“ samotnou! Zodpovědnost vůči ní, to, abychom její život odprezentovaly excelentně a bezchybně, abychom jí v ničem neublížily, to byla opravdu veliká zkouška.“

Ale potlesk byl obrovský, „Bohunka“ byla dojatá, náš tvůrčí tým také. Hodnotící komise prezentaci našich terciánek jen a jen chválila a vyzdvihla obrovskou profesionalitu, pokoru k životu pamětnice, nádherné grafické zpracování a čistotu provedené práce.

Všechny prezentace byly silné a opravdové, vzdaly hold 7 výjimečným pamětníkům, kteří se navzdory nepříznivým dějinným kotrmelcům nikdy nevzdali!

Zmínit musíme i vynikající hudební doprovod, který zajistili naši primáni Eliška Rubešová a Lukáš Blecha. I jim patři obrovský dík za nádherné skladby. Bez nich by večer nebyl tak krásný a důstojný.

Pondělí podvečer byl pro všechny silným zážitkem, který mnohé přiměl k zamyšlení se nad vlastním životem, zda i my bychom obstáli tak, jako to bylo u našich pamětníků.

Rozhodně si troufáme tvrdit, že naše terciánky předají štafetu dalšímu týmu a na podzim opět rozjedeme další spolupráci s organizací POST BELLUM.