Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

HURÁ - letos opět tradiční školní kolo olympiády v jazyce českém

Ve dnech 24. – 25. 1. 2022 se konalo na našem gymnáziu školní kolo olympiády v jazyce českém.

Nesmírně nás všechny těšilo, že tentokrát mohla tato olympiáda probíhat tradičně, prezenčně v naší škole, tak jako dříve v dobách „nekoronavirových“.

Soutěže se zúčastnilo ve 2 kategoriích bezmála 60 studentů. Takovou účast a zájem o jazyk český nikdo z nás nečekal.

Soutěžící museli nejdříve vyřešit ne zcela lehký test gramatický a poté měli dalších 60 minut na to, aby se excelentně a kreativně zhostili zadaného slohového úkolu.

Všechny zúčastněné bychom chtěli pochválit za úspěšné řešení obou testů. Rádi bychom vyzdvihli nejúspěšnější řešitele školního kolo olympiády v české jazyce, kterými byli: Marek Maňásek, Matouš Radimský, Jolana Placerová, Magdaléna Radimská, Pavla Hazuková, Markéta Piskořová a Barbora Marušincová.

Velmi si vážíme i vysoké účasti studentů z nižšího gymnázia, ze tříd 3.E a 4.E.

Děkujeme všem za účast ve školním kole, blahopřejeme těm nejúspěšnějším a všem, kteří se budou účastnit kola okresního, přejeme úspěšné zvládnutí dalšího češtinářského klání a hlavně – mějte mnoho radosti z našeho mateřského velmi krásného jazyka českého!!!