Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Atleti na halovém mistrovství ČR

I v této nelehké době, kdy příprava mladých sportovců probíhá v nouzových tréninkových podmínkách, se za přísných hygienických opatřeních konalo atletické mistrovství  ČR dorostu a juniorů v Ostravě.

Závodila i skupinka atletů našeho gymnázia. Studenti prokázali svými osobními výkony, že se poctivě připravovali.

Tomáš Kratochvíl (4. S) přivezl  zlato za výkon 741 cm ve skoku dalekém juniorů. Tímto výkonem se dostal na 10. místo v Evropě mezi juniory.

I další  studenti našeho gymnázia se na MČR neztratili a vytvořili si řadu osobních rekordů.

V trojskoku  se dařilo Emilce Chrastinové (2. S), která doskákala na 4. místo v osobním rekordu 10,93 m mezi dorostenkami.

V juniorkách se výrazně zlepšila Daniela Václavíková (3. S)  a osobním výkonem 11,57 m obsadila krásné 5. místo.

Silná byla na MČR běžecká skupiny. Juniorka Anežka Gutwirthová (3. S) obsadila 9. místo v běhu 1500m časem 5:13,83 a stejné místo v běhu na 3000m časem 11:11,99. Oba dosažené časy jsou jejími osobními rekordy.

Dorostenka Barbara Kostková (1. S) ve stejných disciplínách časem 5:28,07 obsadila 10. místo a časem 11:35,09 6. místo a opět v osobních rekordech.

Ondřej Gloza (3.S) si v běhu na 800 m juniorů vytvořil časem 1:59,69 osobní rekord a ve finále obsadil 8. místo. Ve stejné kategorii Petr Bahenský (4. S) v osobním rekordu v běhu na 1500 m  a časem 4:14,43 obsadil 9. místo. Velmi dobře mu sekundoval ve stejném závodě Petr Lukš (3. S) a časem 4:21,57 obsadil 11. místo.

Mladý Benedikt Pánek v běhu na 1500 m dorostenců  obsadil 9. místo a časem 4:23,88 si také vytvořil osobní rekord.