Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Přednáška - Jak funguje český daňový systém?

Ve čtvrtek 11. února 2021 se studenti třídy 3.A zúčastnili v rámci výuky ZSV online besedy o daňovém systému ČR. Besedu si pro tuto třídu přichystal Ing. Jiří Kostohryz z Ministerstva financí ČR. Kromě toho jsme se zaměřili i na tzv. daňový balíček pro rok 2021 a analyzovali, proč vyvolal tolik dohadů a vášnivých diskusí v průběhu svého schvalování. Nechyběla ani část zaměřená na daňové úniky u nás i v sousedních zemích, výši jejich daňového zatížení a vnímání nelegálního jednání při odvodu daní z pohledu různých národností. Navzdory stopadesátikilometrové vzdálenosti, která nás dělila, se přednášejícímu díky zábavné a poutavé formě podařilo navodit velice příjemnou atmosféru. Proto bychom panu Kostohryzovi chtěli vyjádřit své vřelé díky za to, že si ve svém nabitém pracovním programu našel čas právě na studenty Gymnázia Česká.