Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Změna termínů talentové zkoušky pro uchazeče o vzdělávání ve sportovním oboru

Milé uchazečky, milí uchazeči o studium na našem gymnáziu, vážení rodiče,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy tzv. Opatřením obecné povahy vydaným dne 8. 12. 2020 posunulo termíny talentových zkoušek (dále TZ) do 31. 3. 2021.

V souladu s tímto jsme stanovili termíny TZ počínaje 1. 3. 2021 s tím, že případné náhradní termíny z důvodů např. nemoci, karantény apod. by probíhaly až do uvedeného 31. 3. 2021.

Vzhledem k tomu, že se epidemiologická situace v ČR nelepší, jednají nyní všechna sportovní gymnázia zastoupená Asociací ředitelů sportovních gymnázií ČR s vedením MŠMT o dalším jednotném postupu. Jednou z variant je i nové vydání Opatření obecné povahy a posunutí termínů, a to především vzhledem k tomu, že sportoviště jsou stále uzavřena. Největší komplikací je aktuálně organizace TZ plavců.

V tuto chvíli jsme tedy byli nuceni stanovit nové termíny talentových zkoušek, jejichž rozpis naleznete v příloze. Nelze však vyloučit, že škola s ohledem např. na další tzv. Opatření obecné povahy vydané MŠMT, a dále v závislosti na rozhodnutí ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice, bude muset termíny znovu změnit. Zde doplňuji, že na základě písemného stanoviska vedení Sportovních zařízení města České Budějovice nyní není povolena talentová zkouška pro uchazeče o sportovní obor na našem gymnáziu. Zároveň samozřejmě sledujeme situaci, která je v souvislosti s neschválením prodloužení nouzového stavu od 15. 2. 2021 jen těžko předvídatelná.

Existuje však reálný předpoklad, že sportoviště mohou být i v nově stanovených termínech (od 22. 3. 2021) nadále uzavřena.

Z uvedeného důvodu sledujte, prosím, průběžně webové stránky školy, pro další operativní komunikaci s vámi budeme využívat v tuto chvíli především elektronickou poštu, případně telefonické kontakty. Oficiální písemná pozvánka k TZ vám bude samozřejmě rovněž odeslána, ovšem až v momentě, kdy bude mít škola vyšší pravděpodobnost jistoty, že se v daném termínu TZ opravdu uskuteční.

V případě dotazů se obracejte na zástupce ředitele pro sportovní přípravu Mgr. Jiřího Filipa jfilip@gymceska.cz.

Děkujeme za pochopení.

V Českých Budějovicích 13. února 2021