Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Předpokládaný harmonogram měsíce června 2020, informace k otevření gymnázia od 22. června

Vážení rodiče,

na základě dalších uvolňovacích opatření rozhodla vláda ČR o možnosti otevřít od 8. června 2020 střední školy, a to na základě konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínek a situace každé školy. Vzhledem k tomu, že od 1. června začínají na našem gymnáziu maturitní zkoušky, jejichž profilová část končí 19. června a zároveň zajišťujeme v červnu přijímací řízení pro uchazeče do 1. ročníků ve šk. roce 2020/2021, bude škola přístupna žákům nematuritních ročníků od pondělí 22. června, a to na základě zásad, které stanovil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (dopis školám z 27. května 2020 připojujeme rovněž do přílohy).:

Zásady zpřístupnění škol:

• Dobrovolná docházka
  • Vstup do školy na základě vyplněného čestného prohlášení o bezinfekčnosti
  • Sk. nejvýše 15 žáků ve třídě

Účel:

• Dobrovolné socializační aktivity
  • Konzultace: setkání s učitelem, zadání samostatného učení mimo školu
  • Třídnické hodiny
  • Vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků
  • Odevzdání a převzetí učebnic
  • Předání vysvědčení
  • Neslouží k uzavírání klasifikace, dopisování testů, výkladovým hodinám
  • Hlavní vzdělávací aktivitou představuje až do 30. 6. stále vzdělávání na dálku

Zhruba v polovině měsíce června budou rodiče žáků osloveni dotazníkovým šetřením, které zjistí případný zájem o otevření školy. Již nyní však připravujeme harmonogram odevzdávání učebnic a s ním souvisejícími třídnickými hodinami v tyto dny. Pokud tedy nedojde k neočekávanému vývoji, lze počítat s tím, že se žáci (minimálně za účelem socializačního kontaktu) ve škole setkají v den předávání učebnic a při předávání vysvědčení. O přesném harmonogramu vás budeme pochopitelně informovat. V příloze naleznete dopis pana ministra Roberta Plagy a předpokládaný harmonogram měsíce června na našem gymnáziu.

Antonín Sekyrka