Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Videomapping v podání studentů Gymnázia Česká

Pojďme si ještě jednou připomenout unikátní projekt našich studentek a studentů, který se uskutečnil těsně před uzavřením škol. Článek níže je z března 2020.

Ačkoliv jsme všichni doma a každá druhá nová zpráva obsahuje slovo koronavirus, ohlédli jsme se ještě zpět, před tuto šílenou dobu. Třeba vám tyto dlouhé chvíle doma rozveselíme připomínkou na studentský projekt, který je na českých školách ojedinělý.

Po četných ohlasech na projekci na Noci vědců a umělců jsme se rozhodli, že se úžasnou podívanou pokusíme udělat znovu. Místo krátké části školy osvětlované ze dvora, jsme ale tentokrát zaměřili rovnou celou stranu budovy u slepého ramene.

Prezentaci pro projekci připravoval tým našich studentů, a i když času na přípravu nebylo mnoho, podařilo se nám sestavit skoro patnáct minut dlouhou show. Videomapping, který jsme divákům v sobotu večer ukázali, sklízel veliký obdiv. Barevné efekty, běhající postavičky a puntíky, a nakonec i ohňostroj, promítnul na fasádu naší školy veliký projektor, který nám Epson na nějakou dobu půjčil.

Upřímně řečeno, na začátku asi nikdo nečekal, že všechny naše plány a vize opravdu vyjdou. Ale stalo se, a bylo to pro všechny skvělých pár minut, které bychom s radostí někdy zopakovali.

Moc děkujeme všem, co se podíleli na přípravě a projekci, i všem, co se přišli podívat. Věříme, že to stálo za to a třeba zase někdy.

O akci byla zmínka i v Českobudějovickém deníku. https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/komentar-klary-skalove-sance-studentum-20200311.html

Dole si můžete pustit záznam z celé show.