Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

DOD na Polici ČR

V pátek 28. února 2020 se třídy 2. A a 6. E zúčastnily Dne otevřených dveří na Polici ČR. Během besedy s tiskovými mluvčími českobudějovické policie jsme se dozvěděli řadu zajímavostí z každodenní práce policistů a z fungování jednotlivých specializovaných oddělení. Dotkli jsme se též personálního zajištění policistů v našem kraji, technické vybavenosti, ale i jejich soukromí. Zajímali jsme se např. o to, jakými psychohygienickými technikami se lze vyrovnávat s případy, kde jsou opakovaně konfrontování i s násilnými trestnými činy. Hovořili jsme právě o případech, ve kterých figurují usmrcené děti v důsledku cizího zavinění. Dále jsme měli možnost se seznámit s některými vážnými aktuálními kriminálními činy z našeho regionu a způsobem jejich objasnění. Nahlédli jsme i do operačního střediska a mohli pohovořit s policejním psychologem a duchovním v jedné osobě. Rádi bychom poděkovali za pozvání na tuto obohacující akci. Velké poděkování patří i policistům, kteří se nám celý den věnovali a trpělivě odpovídali na záplavu našich dotazů.