Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Malé ohlédnutí za adventním Pasovem

V předvánočním týdnu uspořádala naše škola hudební exkurzi do Pasova. Hudební proto, že hlavní roli v celé exkurzi hrál právě náš školní pěvecký sbor. Už samotná cesta (tam i zpátky) byla zážitkem, protože celou cestu nám naši sboristé preludovali a zpívali. Samotné město Pasov nás nadchlo. Soutok tří řek, historické jádro a vánoční atmosféra, která byla završena krásným koncertem našeho sboru a sboru pasovského Gymnázia Adalberta Stiftera (ASG-Passau) v netradičním kostele St. Peter.

Po koncertu nás čekala společná večeře v řecké restauraci a sboristy pak přenocování v německých rodinách. Protože se této akce účastnili i nováčci z prvních ročníků, byla to pro ně premiéra, kterou však zvládli skvěle. Kromě nových kontaktů jsme si pak domů odvezli nejen plno zážitků, ale i opravdovou vánoční náladu.