Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Poslední zvonění aneb Piknik na České

„Tak skvělé zvonění jsme ještě nezažili“, pochvalovala si v pátek 27. dubna 2018 řada studentů napříč ročníky. Všechny tři maturitní třídy - 8.E, 4.A a 4.S - spojily své síly a zapracovaly na rozlučkovém programu. To jsme mohli pozorovat na jejich vtipných kostýmech a netradiční moderaci. A tak nadešel konečně čas, kdy některým studentům vypršely jejich letité smlouvy s podniky na výrobu mouky a octa, tedy potravinami, které určitým maturantům z těžko pochopitelných důvodů sloužívaly jako prostředek k loučení s nižšími ročníky. A kdy vše vypuklo?

Dle pokynů školního rozhlasu jsme se všichni přesunuli na začátku první vyučovací hodiny na školní dvůr, kde proběhlo rozloučení a poděkování maturantů a každoroční pasování o rok nižších ročníků. Všechno bylo skvěle nachystané, včetně bohaté nabídky potravin a nápojů. Studenti si rozbalili deky, aby mohli pohodlně sledovat program maturantů a přitom i posnídat. Po skončení pasování se hřiště proměnilo v taneční megaparket, na němž to vypadalo jako na maturitním plesu, ovšem pod širým nebem. Celý den nebyl mimořádný jen nádherným počasím a neobyčejně příjemnou atmosférou, která se nad námi po celou dobu vznášela, ale také tím, že se sešla celá škola na jednou místě a všichni tak mohli prožít skutečně báječné poslední zvonění. Slov ale padlo již dost, nejvěrohodněji vše dokresluje naše fotogalerie.