Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Budějovice ožily díky majálesu!

V pátek 24. května 2019 opět po roce vyrazila naše škola do majálesového průvodu. Jako téma majálesu si naši studenti zvolili „Pobřežní hlídku“. Loňské pionýrské košile a transparenty typu „Se Sovětským svazem na věcné časy“ tak vystřídaly plavky a plážové doplňky. Na krále Gymnázia Česká byl nominován student Matěj Frydrych, z něhož vyzařovala nespoutaná energie, nadšení a charisma strhnout „český studentský lid“ pro svou podporu. Svůj triumfální průjezd městem uskutečnil díky modernímu zemědělskému povozu (typ AGROCAPI, ročník 1897) s náhonem na všechna čtyři kola (tzn. v řeči znalců automobilismu:  Nečil, Lorenc, Ječmínek a Capl).

Novou vychytávkou byla změna dopravního prostředku v průběhu průvodu. Jakmile jsme se ocitli u slepého ramene Malše, jeho milost Král Matěj přesedlal do připraveného člunu, který ho převezl okolo jeho království – Gymnázia Česká - až do cíle. V těchto místech se stupňoval jásot skandováním hesel „Paní Eva“, která nás právě zdravila svým máváním, či  burácením našich gymnazistů provoláním věty „Tady je to naše.“ Křik to byl tak silný, že se téměř začaly objevovat pukliny v asfaltové cestě a hrozily pády některých budou a polomy stromů. Ale dobře to dopadlo.

Studenti díky nádhernému počasí a řadě zábavných okamžiků prožili příjemné odpoledne. Srovnatelné snad jen s psaním nějaké dvouhodinové kompozice z matematiky či testu z cizího jazyka.

Na závěr nelze zapomenout na poděkování našim organizátorům napříč všemi ročníky, kteří se aktivně účastnili příprav majálesu. Zejména děkujeme gymnazistům ze 6.E, 7.E a 3.A a také někdejším studentům a stálým podporovatelům našich kulturních akcí A. Malečkovi a T. Vančurovi.