Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Prima nás prvně reprezentovala v okresním kole matematické olympiády

Všichni žáci primy se zapojili do řešení úloh matematické olympiády kategorie Z6 hned na začátku školního roku. Ve školním roce pracovali velmi úspěšně – bylo 26 úspěšných řešitelů školního kola. Všichni tak získaly „historicky věrný“ pochvalný list.

Do okresního kola, které proběhlo 3. dubna 2024 bylo vysláno jedenáct žáků z 1. E za naše gymnázium. Soutěžící řešili tři obtížné matematické příklady. Na samotné vyřešení i přepsání postupů s přesnými komentáři, náčrty i výpočty měli 120 minut čistého času. Osm z nich se dokázalo se zadanými příklady vypořádat tak, že se stali úspěšnými řešiteli (z naší školy tedy 73 %), jinak celková úspěšnost byla pouze 64%.

Nejlépe se v okresním kole umístila Nina Labiková (1. E), která ztratila pouze tři body a obsadila krásné 7. místo. Její umístění odpovídalo třetímu nejlepšímu bodovému zisku.

K dosaženým výsledkům, k obsazení skvělých míst jim gratulujeme a těšíme se až se všemi ve škole budeme moci setkat.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii