Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Literární exkurze Praha

V pondělí 4. 3. se 1. A vypravila na literární exkurzi do Prahy. Nejprve jsme si prohlédli Betlémskou kapli, kde na počátku 15. stol. působil mistr Jan Hus. Ve svých česky pronášených kázáních se věnoval i kritice církve a nabádal k její reformě. Poté jsme se přesunuli na Václavské náměstí a po krátké pauze na oběd jsme zamířili do Národního muzea. Prohlédli jsme si rozsáhlou expozici Okna do pravěku, obdivovali jsme krásné kameny ve sbírce minerálů, připomněli jsme si některé momenty z dějin naší země do 1. světové války, hádali jsme, komu patří sochy a busty významných osobností, a hlavně jsme byli okouzleni krásnou architekturou a výzdobou této nedávno zrestaurované historické budovy z počátku 19. století. Navečer jsme zamířili do Divadla na Vinohradech, kde jsme se setkali s našimi spolužáky z 5. E, a společně jsme zhlédli původní český muzikál Balada pro banditu, který vznikl v polovině 70. let 20. století na motivy románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Představení se nám velmi líbilo a v hodině českého jazyka jsme pak měli možnost porovnat své zážitky a doplnit si některé informace o literární předloze i jejím divadelním zpracování.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii