Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Jak tráví Vánoce země EU?

V pondělí 18. prosince 2023 se uskutečnila ve třídě 1.E beseda o vánočních zvycích v zemích EU. Toto téma si pro naše primány připravila dr. Kateřina Marková z Eurocentra v ČB. Naši žáci se např. seznámili s různými označeními osob, které nosí dárky, nahlédli i do rozmanitě vyzdobených domácností, uskutečnili virtuální ochutnávku vánočních pokrmů a mohli srovnat pohanské a křesťanské zvyky. Kromě získání zajímavých poznatků měli též možnost se zapojit do několika interaktivních činností. Např. zakreslovali do slepé mapy členské státy EU, připomněli si jejich vlajky a na závěr byla zařazena soutěž, která prověřila nově nabyté vědomosti. Více už se do jedné, ovšem velice pestré vyučovací hodiny nevešlo.

Paní Markové děkujeme, že si na naši školu udělala čas, opětovně nám přiblížila zajímavou formou tuto tématiku a vtáhla nás tak do příjemné vánoční atmosféry.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii