Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Chris Littlecreek, Američan s indiánskými kořeny na České

Dne 9. 10. naši školu navštívil Chris Littlecreek, Američan s indiánskými kořeny. Hlavním tématem jeho prezentace byla pravá tvář Kalifornie, dobrovolničení v rozvojových zemích a boj s nedostatkem léků.

Nejdříve hovořil o životě v Kalifornii, ukázal nám realitu krásné a věčně obdivované Ameriky. „Venice Beach je na fotkách něco jako ráj na planetě, ale realita je strašlivá. Na zemi jsou odpadky, na chodníku polehávají bezdomovci.” Myslím, že nám to všem otevřelo oči.

Dále vyprávěl o svých cestovatelských zkušenostech, strávil několik měsíců v Mexiku, kde se cena těch nejlepších tacos pohybuje okolo 2Kč. Na své cestě také zažil útěk největšího pašeráka drog v Mexiku, a to mu cestování značně zkomplikovalo.

Nejzajímavější bylo povídání o Africe, konkrétně o Ugandě. Každý známe státy Afriky jakožto chudé země s velkým množstvím nekontrolovatelně se šířících nemocí. Ale vidět na vlastní oči, jak se přímo před vámi kopají hroby pro obyvatele vesnic, to je něco, co se každý den jen tak nevidí. Lidé zde často umírají, nemají dostatek léků. Nejvíce obyvatel zemře právě na malárii, na nemoc, na kterou má v Ugandě lék jen zlomek lidí. Většina obyvatel nemá přístup k žádné lékařské péči.

A právě distribuce léků do oblasti s nedostatkem zdravotních prostředků, byla cílem celé cesty do Afriky. Kromě nich dovezli na africký kontinent spoustu potřebných lékařských přístrojů. Jejich úkolem bylo i vzdělávat obyvatelé v oblastech medicíny.

Prezentace byla pro všechny studenty přínosná. Chris Littlecreek téma podal velmi humorným a nám sympatickým způsobem. Moc děkujeme za tuto návštěvu a příležitost nahlédnout do různých koutů světa.

Sára Mlčochová (3. A)

FotogaleriePřeskočit fotogalerii