Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Prima Keltové

V období mezi keltským svátkem Samhain (dnes známější pod označením svátek Všech svatých či Halloween) a zimním slunovratem si prima opět projektově zpracovala další dějepisné téma – tentokrát  to byli „klasikové barbarského světa“ – zruční, odvážní i tajemní Keltové. V teoretické části se žáci v malých skupinách seznámili s jednotlivými  tématy života dávných Keltů. Své poznatky zaznamenali do pracovních listů, které mohou být vystaveny jednotlivě a zároveň mohou tvořit ucelené projektové album na dané téma. V praktické části si studenti vyzkoušeli výrobu „zlatých“ duhovek, zdobení skleněných korálků ve stylu doby halštatské a ti zručnější si zkusili i výrobu drobných šperků z měděného drátu. Nejnáročnější byla výroba „zlatého“ nákrčníku (torques). Pomyslnou sladkou tečkou je recept na zaručeně pravé keltské placky. :)