Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

FOKUS VÁCLAVA MORAVCE NA TALENTAKADEMII

V pondělí 12. června 2023 se studenti jihočeských středních škol zúčastnili v rámci TalentAkademie v hotelu Budweis v Českých Budějovicích zajímavé přenášky o umělé inteligenci. Toto aktuální téma si pro ně připravil redaktor ČT a vysokoškolský pedagog Václav Moravec.

Dotkl se vnímání umělé inteligence napříč českou a zahraniční veřejností či hrozících dopadů u vybraných profesí, zmínil problematiku autorského práva a používání AI v samotné žurnalistice. Studenti mohli též díky uvedeným příkladům porovnávat texty, které byly napsány člověkem a které umělou inteligencí. Ti, kteří se této přednášky zúčastnili, rozhodně nelitovali.

Přednášející si zajistil pozornost mladších i starších posluchačů nejenom tradičně vysokou úrovní připravenosti a prezentací zajímavých dat z výzkumů, ale i díky jeho osobitému humoru a umění vtáhnout posluchače do tématu. Přestože čas pro přednášku již dávno vypršel, dr. Moravec ochotně odpovídal na nekončící záplavu dotazů do pozdních večerních hodin. Není divu, vždyť sám podotýká, že se mezi mladými lidmi cítí vždy velice dobře, neboť ho motivují k hledání nových řešení a brání mu ustrnout na stereotypních vzorcích myšlení.

Závěrem si dovolujeme poděkovat panu Moravci, že zavítal mezi naše studenty na jih Čech a udělal si ve svém nabitém pracovním harmonogramu čas na naši mládež. Pro ně je totiž vždy přínosné, když se mohou setkávat se skutečnými profesionály v akci, u nichž se snoubí erudice s přirozeným osobním kouzlem.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii