Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

STŘÍBRO S NÁDECHEM ZLATA V O2 ARENĚ

Po fantastickém výkonu a vítězství ve státním kole poháru Subterra Cup 2023, čekalo naše florbalistky Superfinále konané 16. 4. 2023 přímo v O2 areně. Zde se naše holky představily proti vítězkám skupiny východ, tedy dívkám ze Slovanského gymnázia v Olomouci.

Finálový zápas byl součástí BigBoard Superfinále, kdy postupně odehráli svá finálová utkání nejlepší dívky a chlapci středních škol, následované finálovými zápasy Extraligy žen a mužů. Právě hned úvodní zápas tohoto dlouhého florbalového dne patřil našim holkám. Do haly si i přes dopolední čas začátku zápasu našlo cestu zhruba 2 000 fanoušků, kteří hlasitě podporovali a v průběhu zápasu tlačili naše hráčky za vyrovnáním. Tímto bychom chtěli moc poděkovat fanouškům, kteří nás vyrazili podpořit do Prahy, za jejich ohromnou podporu. Byli jste slyšet a holkám jste pomohli si užít tento nezapomenutelný zápas na ploše O2 areny.

Samotný zápas byl maximálně vyrovnaný s pohlednými akcemi na obou stranách. Hned v úvodu se nám podařilo dostat do vedení, na které ovšem Olomouc dokázala reagovat a ještě v první půli skóre otočit ve svůj prospěch. Následný tlak v obraném pásmu Olomouce soupeřky ustály a to zejména díky výbornému výkonu gólmanky Olomouce, kterou naše holky zasypaly střelami, ale výsledný tlak vedl již pouze ke korekci výsledku na konečných 5:7 pro hostující Olomouc.

Je to sice prohra v jednom finálovém zápase, který nám nevyšel úplně podle představ, ale vítězstvím byla už jenom ta samotná cesta k tomuto úspěchu a možnost si zahrát v O2 areně. Zažít atmosféru superfinále na vlastní kůži a podívat se do zákulisních prostor arény, kam se běžný smrtelník nepodívá. Za celý tento úžasný zážitek, týmovost, nasazení a odhodlání bojovat za naši školu patří veliké díky našim florbalistkám, které tohoto ohromného úspěchu dosáhly.

Závěrem se sluší říci, že letošního ročníku florbalového turnaje Subterra Cup 2023 se účastnilo 742 družstev z celé České republiky a holky vybojovaly fantastické 2. místo.

Holky moc děkujeme a těšíme se na příští rok, kdy třeba připíšeme další kapitolu k tomuto úspěchu!

Hráčky: Tereza Wollnerová (gólmanka), Klára Jiříková, Tereza Procházková, Petra Skříšovská, Andrea Škrletová, Julia Tomaili, Jasmine Štrbová, Victorie Lebedenco, Karolína Hasmanová a Anna Myšáková.

Honza Dvořák

FotogaleriePřeskočit fotogalerii