Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

POSTUP NA REPUBLIKU V PREZENTIÁDĚ

V březnu se uskutečnila krajská kola soutěže Prezentiáda (soutěž v prezentačních dovednostech), do které se každoročně zapojuje celá řada našich studentů. A i letos jsme měli hojné zastoupení v obou kategoriích (ZŠ i SŠ) a zajistili jsme si postupy na republiková finále v obou kategoriích.

Nejprve se představili žáci základních škol. Do krajského kola nám postoupily dva týmy z 3.E. Jako první prezentoval tým KaKi (Koptíková, Slabová). Holky jsou loňské medailistky celé soutěže a na projevu to bylo znát. Ihned se zařadily mezi adeptky na postup. Chvíli po nich přišla řada i na jejich spolužačky (Marušáková, Švihovcová, Dvořáková), které představily princip synergie. Ačkoliv nám uteklo první místo, tým Kaki postoupil z druhé místa opět na republikové finále. Hned za nimi na třetím místě skončil náš druhý tým s názvem Osmičky.

Druhý den prezentovali žáci středních škol. I zde jsme měli velké zastoupení našich týmů. Nejprve se představil tým dívek z 1.A (Hloušková, Květoňová, Kubínová).  Holky předvedly moc pěkný výkon, ovšem v silné konkurenci to na postup nestačilo. Po nich se představil náš tým z 2.A (Faschingová, Novotná, Hošek). Bylo vidět, že holky mají zkušenosti z loňského finále, a doplněné o Vítka porazili všechny ostatní týmy a zopakovali postup na finále do Prahy. Velkou radost nám udělal i tým z 6.E (Čížková, Hazuková, Rozvoral), kteří se umístili na druhém místě a také se zúčastní finále v Praze.

Všem postupujícím týmům držíme palce ve finálovém kole