Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Historie hravě

Město České Budějovice v proměnách času je název edukačního programu ke stálé expozici Jihočeského muzea "Příběh města Českých Budějovic", který před jarními prázdninami navštívili studenti dějepisného semináře třetího ročníku.

Muzejní pedagog Mgr. Lukáš Faktor nás provedl expozicí svým odborným, poutavým výkladem o historii našeho města od pravěkého osídlení přes středověkou kolonizaci až do 20. století. Fundovaný komentář se týkal nejen významných historických památek, událostí a osobností spojených s Českými Budějovicemi, ale i každodenního života někdejších obyvatel.

Během prohlídky jsme si vyzkoušeli i řadu kreativních úloh, které čekají na návštěvníky přímo v expozici, nebo jsou ukryty v tajemných muzejních kufřících.