Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Olympiáda v německém jazyce

Začátek ledna byl na naší škole ve znamení školního kola olympiády v německém jazyce. Naši soutěžící bojovali v několika disciplínách. Nejprve si museli poradit s německou gramatikou, pak s mluveným i psaným projevem a vyvrcholením soutěže byla konverzace. Každá kategorie má své vítěze a postupující do dalších kol.

V kategorii nejmladších žáků z primy a sekundy se na prvním místě umístil Lukáš Blecha, druhé místo získala Eliška Rubešová a třetí místo patří Sofii Janowiakové (všichni jsou z 2.E).

V další kategorii spolu soupeřili žáci tercie a kvarty. Zde zvítězil Erik Sedláček ze 4.E, druhé místo obsadila Štěpánka Blumentrittová ze 3.E a o třetí místo se dělí Filip Čečetka (3.E) a Veronika Strnadová (4.E).

Poslední kategorie patří nejstarším žákům (kategorie středních škol). Tuto kategorii vyhrála Eva Bjelová (3.A), na druhém místo se umístila Anežka Hadačová (2.A) a třetí místo patří Alžbětě Krejcarové (5.E).

Vítězům blahopřejeme, přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších kolech. Zároveň děkujeme všem za účast, moc chválíme za skvělé a často i vyrovnané výkony. Ceníme si bojového nasazení a chuti účastnit se německé olympiády?.