Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Poruchy příjmu potravy a jejich nebezpečí

V úterý 13. prosince 2022 třída 3.E prezentovala svůj projekt, na němž pracovala několik měsíců. Tercie se pro výběr tématu nechala inspirovat statistikami a varovnými články odborníků, které opakovaně popisují negativní dopady kovidového období především na psychiku děti a mládeže. Proto jsme vytvořili tři pracovní skupiny a každá z nich pracovala na jednom tématu. Těmi byly mentální bulimie a mentální anorexie, které řadíme do poruch příjmů potravy. Jelikož tyto poruchy bývají často provázeny depresivními příznaky, zaměřila se třetí skupina právě na afektivní poruchu jménem deprese. Všechny skupiny analyzovaly u zkoumaných poruch příčiny vzniku, statistický výskyt ve společnosti, nebezpečí pro jedince, důsledky, terapii, prevenci aj. Terciáni, a zejména vedoucí pracovních skupin, si zaslouží velikou pochvalu, jak pečlivě zpracovali tato odborná témata. Práce na jejich projektu však nekončí, poněvadž po menších úpravách uskuteční prezentaci projektu pro své mladší spolužáky.